česky    slovensky    english    po polsku

O NÁS

Firma GP byla založena v roce 1990 jako sdružení podnikatelů, zabývajících se výrobou geodetických pomůcek a obchodem geodetickými přístroji.

Počátky byly značně obtížné a sahají do roku 1989, kdy byly činěny pokusy vyrábět geodetické pomůcky vlastními silami v rámci přidružené výroby státního statku. To se však po zhroucení totalitní moci ukázalo jako nemožné a tak současní společníci, tehdy samostatní podnikatelé zahájili vlastní výrobu i obchodní aktivity.

Veškeré výrobní a obchodní aktivity byly zahájeny s využitím vlastních finančních prostředků a postupně též drobných úvěrů, které podnikatelům poskytla Komerční banka oproti zástavě vlastních rekreačních chalup.

První vlastní výroba geodetických pomůcek byla zahájena v roce 1990 v garáži na soukromém pozemku v Praze Čakovicích Odtud se tehdy zákazníkům dodávaly nové, tehdy jedině dostupné geodetické přístroje, mimo jiné převážně trasírky, stojánky, nivelační podložky, hřeby, olovnice a pentagony.

V roce 1991 se výroba přestěhovala do prostor v Praze na Bílé Hoře. Po celou dobu probíhal rovněž obchod s geodetickými doplňky a to převážně formou zásilkového prodeje. Byly zahájeny první dovozy z Německa, zejména doplňků do té doby na trhu těžko dostupných, jako měřických koleček, hliníkových nivelačních latí a stativů.

V roce 1992 uzavřela firma GP smlouvu se společností Nivel a v její nově otevřené prodejně začala nabízet celý svůj dosavadní sortiment. Zde byl také založen geodetický bazar - výkup a prodej použitých geodetických přístrojů.

Začátkem roku 1993 již firma byla velmi dobře zavedena a bylo zřejmé, že stísněné prodejní prostory společnosti Nivel brání dalšímu přirozenému obchodnímu rozvoji - přechodu na úplný geodetický sortiment.

V této době byla ustavena firma GP jako společnost s ručením omezeným.

V květnu 1993 firma otevřela nové prostory v Belgické ulici v Praze. Byly zde 3 prodejní místnosti , zákazníky zde obsluhovaly 2 prodavačky geodetky. V zadním traktu pak vznikly dílenské prostory a znamenalo to, že zákazník poprvé odcházel všestranně spokojen po stránce nákupu i servisu.

Otevřením této prodejny byl spuštěn úplný geodetický servis pro zákazníky včetně prodeje nových geodetických přístrojů a provádění oprav. Společnost tehdy tvořili 3 společníci, 4 další zaměstnanci a celkový roční obrat činil kolem 20 milionů Kč.

Po téměř tříletém působení v Belgické ulici byly dotčeny zájmy firmy prakticky ze dne na den připravovanými stavebními úpravami v domě, pro majitele domu bohužel nezbytnými a nadále by nebylo možno důstojným způsobem zabezpečovat služby pro zákazníky. Během jednoho měsíce se celá firma přestěhovala do již současných prostor v Rubešově ulici v Praze na Vinohradech.

Nová reprezentační prodejna geodetického sortimentu byla otevřena v dubnu 1996 a úspěšně slouží ke spokojenosti geodetické veřejnosti dodnes. K prodejně patří velké dílenské prostory a servisní středisko. Celý komplex představoval pro firmu téměř ideální stav s dobrou perspektivou do budoucna.

V lednu 1999 tvořili firmu 3 společníci a 3 další zaměstnanci. Firma byla mezi zákazníky velmi dobře zavedena.

V letech 1997 - 98 byla firma GP vyhodnocena časopisem Zeměměřič jako geodetická obchodní firma s nejvyšší produktivitou. Od roku 1997 má firma uhrazeny všechny úvěry, není zadlužena a veškeré své aktivity pokrývá vlastním kapitálem

V roce 2000 dochází k zásadní události v historii firmy. Dne 1.února byla otevřena pobočka firmy GP v Rooseveltově ulici v centru Brna. Chod této pobočky zajišťují 2 noví zaměstnanci firmy, Miloš Žalman a František Stehlík. Jsou to zkušení odbormíci  v geodetickém oboru, kteří do té doby pracovali v obchodním oddělení akciové společnosti Geodézie Brno a byly dobře zavedeni zejména mezi zákazníky na Moravě.

V posledních letech a v současnosti nabízí firma ve svých prodejnách všechny druhy geodetických přístrojů, kompletní příslušenství, sortiment použitých přístrojů. Firma provádí kompletní servis včetně zakázkové výroby a disponuje rovněž vlastním kalibračním střediskem. Dnešní aktivity firmy směřují zejména k vývoji vlastních levných geodetických doplňků a zkvalitňování všestranných služeb pro zákazníky. Po stránce obchodní jsou realizovány přímé dovozy nejrůznějších geodetických doplňků z oblasti jihovýchodní Asie , Číny a USA. Již od počátku své existence se firma pravidelně se svou expozicí účastní Mezinárodního stavebního veletrhu v Brně.

V současné době tvoří firmu 2 společníci a 8 zaměstnanců v obou jejích pobočkách v Praze i Brně.


© 2007 GP Praha s.r.o. All right reserved, created by Lukáš Zemek